Leczenie operacyjne

 

Leczenie operacyjne hemoroidów stosowane jest w ostateczności, przy najbardziej zaawansowanych guzkach krwawniczych. Lepiej przyjmuje się u osób młodszych, ze względu na mocne napięcie zwieraczy. Leczenia operacyjnego hemoroidów nie powinny stosować kobiety w zaawansowanej ciąży i zaraz po porodzie, chorzy cierpiący na marskość wątroby oraz osoby u których zdiagnozowano ostre stany zapalne okolic odbytu.

Czy leczenie hemoroidów jest bolesne?

Najczęściej stosowanymi metodami są:

  • Metoda Milligana-Morgana – metoda otwarta, polegająca na wycięciu guzków krwawniczych oraz niskim podwiązaniu naczyń do niego doprowadzających. Zabieg wymaga zastosowania znieczulenia, przeważnie jest to znieczulenie ogólne lub tzw. blokada centralna, po czym pacjent powinien pozostać w szpitalu na kilka dni.
  • Metoda Fergusona – bardzo podobna do metody Milligana-Morgana, jednak w tym przypadku naczynia podwiązywane są wysoko, a rana zamykana jest szwem ciągłym, dzięki temu szybciej się goi. Przy tej metodzie pacjent nie odczuwa silnych bóli pooperacyjnych, mniejsze jest także prawdopodobieństwo nawrotów.
  • Metoda Longo – polega na wycięciu za pomocą staplera cylindrycznego pierścienia śluzówki poprzez założenie szwu powyżej linii zębatej. Efektem tego jest zamknięcie się naczyń i podciągniecie krwawnic w głąb kanału odbytu, co zapobiega ich wypadaniu. Przy tej metodzie konieczna może być jedno lub dwudniowa hospitalizacja.

Operacyjne leczenie hemoroidów przeprowadzane jest w głębokim znieczuleniu.

 

Zobacz również:
Jak leczyc chirurgicznie hemoroidyJak leczyć chirurgicznie hemoroidy?
Istnieje wiele sposobów leczenia hemoroidów. Począwszy od metod o niewielkiej inwazyjności jak krioterapia, a kończąc na metodach inwazyjnych jak tradycyjna operacja. Dowiedz się jak leczyć hemoroidy i…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *